Ректор АЮК

Ректор АЮК
Ректор АЮК
Д-р Роман Шеремета – ректор та професор Амерікан Юніверсіті Київ. Доктор економіки в Purdue University. Роман Шеремета має багато наукових і викладацьких нагород, включно з премією Smith Ascending Scholar Prize 2018, яку присудили «генію-початківцю» в соціальних науках, Emerging Impact Awards у 2015 та 2019 роках від Weatherhead School of Management, а також численні гранти, зокрема гранти National Science Foundation та Max Planck Institute. У 2015 році він був визнаний найкращим економістом українського походження за версією Forbes, найкращим молодим економістом у світі згідно з рейтингом IDEAS у 2018 році та визнаний серед найкращих 40 професорів до 40 років за версією Poets and Quants у 2019 році.
Доктор Шеремета є автором понад 70 статей, опублікованих у провідних наукових журналах з економіки, бізнесу, психології та політології. Найпопулярніші ЗМІ, зокрема The Wall Street Journal, Forbes, NBC News, NPR і Science Daily, публікували його дослідження, зосереджені на експериментальній економіці та теорії ігор із застосуванням до поведінкової економіки, розв’язання конфліктів, організації промисловості, праці, і державної економіки. Пан Шеремета працював у редакційних радах Journal of Economic Psychology, Journal of Economic Behavior and Organization, Games, та Journal of Behavioral and Experimental Economics.
Президент-засновник АЮК
Президент-засновник АЮК
Доктор Шенгроу – президент-засновник і почесний професор Амерікан Юніверсіті Київ. Здобув ступінь доктора філософії з державного управління в Syracuse University’s Maxwell School of Citizenship and Public Affairs. Викладав в Syracuse University, George Washington University та Arizona State University. Пан Шенгроу є членом Sigma Xi, міжнародного почесного товариства науки та техніки, а також членом Опікунської ради McCain Institute for International Leadership та Президентом Cintana Education.
Доктор Шенгроу є автором понад 20 рецензованих публікацій і понад 50 доповідей на конференціях та презентаціях. Його дослідження фокусуються на принципах та алгоритмах ухвалення політичних рішень та аналізу їх ризиків. Він застосував більшу частину своїх досліджень для розробки та розгортання великомасштабних систем підтримки прийняття рішень і систем планування сценаріїв для Міністерства енергетики США, Міністерства оборони США та Міністерства внутрішньої безпеки США. У Arizona State University пан Шенгроу співпрацював з науковцями, які досліджували цінність візуалізації, моделювання та методів спільного прийняття рішень у складних політичних середовищах. Він був головним науковцем дослідницьких грантів і контрактних дослідницьких проєктів на суму понад 200 мільйонів доларів США.
Лауреат Нобелівської премії, запрошений викладач
Лауреат Нобелівської премії, запрошений викладач
Доктор Вернон Сміт – професор економіки та права в Economic Scientific Institute Chapman University (США), доктор економіки Harvard University. Доктор Сміт був удостоєний Нобелівської премії з економічних наук у 2002 році за його новаторську роботу в експериментальній економіці. Він є одним із найкращих економістів світу за рейтингом IDEAS, почесним членом American Economic Association, Econometric Society, членом National Academy of Sciences.
Доктор Сміт є автором понад 350 статей і книг з теорії капіталу, фінансів, економіки природних ресурсів та експериментальної економіки. Він працював у редакційних радах American Economic Review, Journal of Economic Behavior and Organization, Journal of Risk and Uncertainty, Science, Economic Theory, Economic Design, Games and Economic Behavior. Колишній президент Public Choice Society, the Economic Science Association, the Western Economic Association, the Association for Private Enterprise Education.
Доцент
Доцент
Доктор Ренс Вілдером є доцентом AЮК School of Management Амерікан Юніверсіті Київ. Він працює над завершенням докторської дисертації «Жанри, мережі полів та інституційні зміни: розвиток танцю в США, Великобританії та Нідерландах, 1985-2005» на факультеті соціології University of Amsterdam. Раніше він здобув ступінь магістра з культурної соціології (з відзнакою, University of Amsterdam) з роботою “Кулінарні принципи: ідентичності постійних споживачів та нові організаційні форми на альтернативних ринках їжі”. У 2017 році протягом п'яти місяців був запрошеним Ph.D. науковцем соціологічного факультету University of Toronto.
Дослідницькі проєкти доктора Вілдерома досить різні на перший погляд (танці та екологічно чиста їжа), об’єднані cпільним фокусом на дослідженні взаємодії між суспільними рухами змін і відомими лідерами думок, які формують інновації. Його дослідження використовують як якісні, так і кількісні методи та спираються, переважно, на літературу з культурної соціології та організаційних змін. Він також веде блог про програмування Python на своєму особистому веб-сайті.
Професор
Професор
Доктор Яцек Лешков є деканом EPAM School of Digital Technologies. Здобув ступінь доктора філософії зі статистики та математики Польської академії наук і отримав досвід, займаючи посаду директора Національного науково-дослідного інституту кібербезпеки у Варшаві. Доктор Лешков має професійний досвід у сфері кібербезпеки та штучного інтелекту (був головним експертом дослідницьких проєктів НАТО, University of California, National Center for Science (NCN) у Польщі, Мексиці та Бразилії, очолював групу Міністерства цифровізації з розробки стратегії штучного інтелекту для Польщі та створив European Digital Innovation Hub у Кракові, зосереджений на застосуванні кібербезпеки та штучного інтелекту в енергетичному та транспортному секторі) та сфері науки про дані (створив і очолив програму Data Science у Краківському технологічному університеті, керував проєктом створення National Institute of Data Science за підтримки National Center of Research and Development (NCBR) у Польщі та створив навчальні середовища для університетських програм науки про дані з використанням R, SPSS, SAS у Польщі, США, Мексиці, Україні та Бразилії). Крім того, Яцек Лешков має управлінський та міжнародний досвід, працюючи в США, Польщі, Мексиці, Бразилії, Франції, Україні та Киргизстані.
Яцек Лешков відповідає за керівництво командою викладачів EPAM School of Digital Technologies, синхронізацію академічних програм з Arizona State University та розробку нових курсів і стажувань, щоб зробити навчання в AUK наближеним до бізнес середовища.
Професор
Професор
Доктор Юрій Боць є деканом School of Management та запрошеним професором Амерікан Юніверсіті Київ. Юрій Боць – доктор економіки в Purdue University та має широкий практичний досвід у якості економіста у різних галузях. Він також є доцентом економіки на факультеті бізнесу та лідерства William Jewell College.
Доктор Боць отримав численні нагороди за внесок у викладання та навчання. На знак визнання його внеску в William Jewell College його двічі призначали на посаду професора економіки імені Джона В. Ботрайта. Доктор Боць також виконував консультаційну роботу та отримав численні сертифікати з вивчення лідерства.
Дослідження Юрія Боця зосереджені на міжнародній торгівлі, продуктивності в секторі послуг і реакції фондового ринку на злиття та поглинання. Його остання наукова робота включає міждисциплінарні проєкти, які досліджують проблеми лідерства в некомерційних організаціях і вплив розвитку метакогнітивних навичок на зменшення когнітивних помилок і емоційних упереджень.
Доцент
Доцент
Марк Войджер є директором магістерської програми Global Management та доцентом Амерікан Юніверсіті Київ. Пан Войджер здобув ступінь магістра права та дипломатії Fletcher School of Law and Diplomacy в Tufts University з фокусом на відносинах Росія-НАТО, а також ступінь магістра державного управління Harvard University's Kennedy School of Government. Пан Войджер читав лекції на основі своєї докторської дисертації з вивчення Близького Сходу в Cambridge University (Великобританія). Пан Войджер вільно володіє російською, українською, болгарською, арабською, турецькою, французькою, іспанською та італійською мовами.
Марк Войджер є старшим іноземним науковим співробітником у Центрі аналізу європейської політики (CEPA) у Вашингтоні. Навесні 2021 року він викладав міжнародну безпеку та політику в US Army College, Карлайл, Пенсильванія. Раніше він був віце-президентом зі стратегічних досліджень і багатонаціональних програм онлайн тренінгової компанії TheTacNet.com, Вірджинія, США. У 2019 – 2020 роках пан Войджер працював старшим науковим співробітником Центру дипломатії та глобальної взаємодії Пенна Байдена у Вашингтоні. У 2018 – 2019 роках він викладав російську та східноєвропейську політику та безпеку як старший викладач Baltic Defence College в Тарту, Естонія. До своєї академічної кар’єри, у період з 2013 по 2018 роки, він працював спеціальним радником з російських і євразійських справ генерала командуючого армією США в Європі у Вісбадені, Німеччина, а також радником з питань культури та старшим експертом з питань Росії Сухопутного командування ОЗС НАТО в Ізмірі, Туреччина. У період 2009 – 2013 років був направлений в Ірак і Афганістан як радник і соціолог армії США. Він також працював у президентських кампаніях сенатора Мітта Ромні як член Виконавчого департаменту (2007–2008) та Консультативної групи з Росії (2011–2012).
Сфери академічної та професійної експертизи пана Войджера включають східноєвропейську, балканську та близькосхідну політику та питання безпеки, російську зовнішню політику та політику безпеки, російські військові стратегії та доктрини, гібридну війну, а також транснаціональні ісламістські ідеології та рухи. Він публікував статті на вищезазначені теми в журналах в Україні, країнах Балтії, Польщі та інших країнах, а також дає регулярні телевізійні інтерв’ю та виступи в аналітичних центрах, університетах і військових командуваннях у США та Європі. Пан Войджер є редактором книги про НАТО, Росію та країни Балтії, опублікованої Baltic Defence College, Тарту, Естонія, у 2019 році.
Викладач
Викладач
Джейкоб МакГрю — викладач і керівник програм School of Management, а також Student Life Manager Амерікан Юніверсіті Київ.
Пан Джейкоб має ступінь магістра державного управління, Central European University (CEU), Будапешт, Угорщина; ступінь бакалавра економіки (з відзнакою) та музики; cтупінь магістра математики University of Oregon, Юджин, штат Орегон, США.
Джейкоб МакГрю має досвід викладання (American College of Sofia, Болгарія; Wonderful College Prep Academy, Lost Hills, Каліфорнія, США; Корпус Миру США, Володимир-Волинський, Україна) освіти для дорослих з фокусом на компетенціях; досвід розробки навчальних програм і матеріалів; очолював напрямки з покращення методів навчання онлайн/у класі, проводив дослідження та глибокий аналіз питань соціальної справедливості та прав людини, які впливають на економіку США та інші країни, включно з публікаціями в наукових журналах та виданні Бібліотеки Конгресу.
Запрошений лектор
Запрошений лектор
Стівен Марк Кахан успішно допоміг розвинути сім стартапів від ранньої стадії до виходу на біржу або до продажу, внаслідок чого акціонерна вартість склала понад 4,5 мільярди доларів США.
Стівен надихає команди та їхні організації братися за неможливе та досягати успіху. Він найбільше відомий своєю здатністю планувати маркетингові стратегії та реалізовувати їх, щоб компанії прискорювали прибуток, збільшували частку ринку та стабільно забезпечували більшу віддачу для акціонерів. Він є автором бестселера Amazon «Бути суперзіркою стартапу». Його наступна книга, яка вийде в грудні 2022 року, називається «Високошвидкісний цифровий маркетинг: секрети Кремнієвої долини для створення проривного доходу за рекордні терміни».
Запрошений професор
Запрошений професор
Доктор Джуп Ремме є лектором School of Management Амерікан Юніверсіті Київ. Також він співпрацює з Wittenborg University of Applied Sciences та Nyenrode Business University. Доктор Джуп Ремме викладає ділову та професійну етику. Раніше він навчав у Maastricht School of Management та Webster University. Як викладач Maastricht School of Management працював у багатьох країнах: від Китаю до Перу, від Саудівської Аравії до Гани.
Доктор Ремме вивчав історію та філософію в University of Amsterdam та здобув ступінь доктора філософії в Maastricht University, захистивши дисертацію про сприймання аристотелівської філософії. Викладає курси з бізнес-етики, стратегії, консультування та філософії бізнесу. Його дослідження спрямовані на дві теми: менеджмент стейкхолдерів та корупція/доброчесність. На обидві теми має авторські публікації. Доктор Ремме був членом правління Organizational Learning/NL та Transparency International/NL. Проживає в Лейдені, Нідерланди.
Запрошений професор
Запрошений професор
Доктор Окан Зафер Батур є запрошеним професором Амерікан Юніверсіті Київ. У 2015 році він здобув ступінь доктора філософії з електроніки в Boğaziçi University. З 2015 року він є доцентом кафедри електротехніки та електроніки в Istanbul Bilgi University.
Його дослідницькі інтереси охоплюють імпульсні нейронні мережі, розробку аналогових інтегральних схем, радіочастотну електроніку, розробку інтегральних схем зі змішаним сигналом для систем зв’язку, надширокосмуговий зв’язок та їхнє застосування в біомедичних системах. Крім викладацької та дослідницької діяльності, він працює в національних та міжнародних науково-дослідних компаніях як академічний консультант. Попередні проєкти на цьому напрямку включають розробку та реалізацію схеми комунікаційної системи LIN, сумісної з EMI, для електромобілів.
Окан Зафер Батур є членом Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) і заступником голови IEEE CAS Turkey Chapter, а також працює в кількох журналах і конференціях IEEE як оглядач. Він є афілійованим співробітником дослідницької групи бездротових мікропристроїв İstanbul Bilgi University та дослідницької групи мікросистем.
Запрошений професор
Запрошений професор
Доктор Савас Їлдирим є запрошеним професором Амерікан Юніверсіті Київ, доцентом в Istanbul Bilgi University та науковим співробітником Toronto Metropolitan University. Він має понад 20 років досвіду викладання Machine Learning, Deep Learning та Natural Language Processing (NLP), а також зробив внесок у NLP community завдяки розробці багатьох програм і ресурсів з відкритим кодом.
Доктор Їлдирим здобув ступінь доктора філософії з NLP у Trakya University та освіту в галузі комп’ютерної інженерії в Istanbul Technical University. Його дослідницькі інтереси включають великі мовні моделі, пояснюваний штучний інтелект (XAI), Few- and Zero-Shot Learning, розуміння природної мови та семантичний пошук. Окрім викладання курсів, д-р Їлдирим також консультує разом з технологічною компанією щодо проєктів, пов’язаних з NLP. Протягом останніх 15 років він надавав комплексні консультації компаніям, які спеціалізуються на штучному інтелекті, відносно їхніх науково-дослідних проєктів, а також консультував щодо численних промислових науково-дослідних проєктів.
Запрошений професор
Запрошений професор
Доктор Ніколас Келлінг є запрошеним професором Амерікан Юніверсіті Київ та професором психології в University of Houston-Clear Lake. Здобув ступінь бакалавра з Mechanical Engineering та ступінь магістра та доктора філософії з Engineering Psychology в Georgia Institute of Technology. Як директор Human Factors Psychology program, д-р Келлінг зосереджує своє викладання на таких дисциплінах як Human Factors та Ergonomics. Як результат, програма UHCL Human Factors Psychology стала однією з небагатьох магістерських програм, акредитованих Human Factors and Ergonomics Society. Доктор Келлінг понад 17 років викладав у вищих навчальних закладах, зокрема в Marshall University, University of South Florida та Georgia Institute of Technology.
Наукові інтереси доктора Келлінга включають: використання технологій у середовищах, де співіснують освітні та розважальні цілі, а також використання технологій VR/XR/AR для тренування психомоторних навичок. У своїх дослідженнях він співпрацював з легкоатлетичними коледжами, комп’ютерними та аерокосмічними компаніями, парками розваг, зоопарками та NASA. Доктор Келлінг є автором понад 30 публікацій на тему освіти, людського фактору, інженерії та отримав численні гранти від Національного інституту здоров’я та NASA.
Запрошений професор
Запрошений професор
Доктор Віктор Левандовський є запрошеним професором Амерікан Юніверсіті Київ. Після закінчення КНУ імені Тараса Шевченка та University of Kaiserslautern здобув ступінь доктора філософії з математики (з відзнакою) Technical University of Kaiserslautern та здобув кваліфікацію доктора наук RWTH Aachen (Німеччина). Доктор Левандовський отримав нагороди за дослідження, включно з Меморіальною премією Річарда Д. Дженкса 2004 року за відмінні досягнення в розробці програмного забезпечення для комп’ютерної алгебри, присудженої групі розробників системи комп’ютерної алгебри «Singular», а також численні гранти, в тому числі фінансовані Німеччиною DFG, DAAD та американський CRDF.
Доктор Левандовський є автором понад 55 статей, опублікованих у провідних наукових журналах з інформатики, комп’ютерної алгебри та прикладної математики. Разом із співробітниками він розробив два проєкти спеціалізованого високопродуктивного програмного забезпечення з відкритим кодом, які мають унікальні властивості. Він був ключовим доповідачем та запрошеним лектором низки університетів і конференцій, серед яких ACA (Applications of Computer Algebra) та ISSAC (International Symposium on Symbolic and Algebraic Computation), а також читав лекції в міжнародних літніх школах (Австрія, Нідерланди, Іспанія тощо). Він є членом редакційної ради Maple Transactions Journal, а також престижних конференцій, таких як CASC (Комп’ютерна алгебра в наукових обчисленнях) та ISSAC. Він двічі був редактором спеціального випуску Journal of Symbolic Computation. Доктор Левандовський працював у Кайзерслаутерні, Аахені та Касселі (Німеччина), а також в австрійському Лінці.
Доцент
Доцент
Докторка Ганна Швіндіна – доцентка Амерікан Юніверсіті Київ, докторка наук з економіки природокористування та охорони природних ресурсів у Сумському державному університеті (2006), докторка наук з економіки та управління на підприємствах у Сумському державному університеті (2019). Ганна Швіндіна була нагороджена кількома індивідуальними стипендіями, включаючи стипендії Erasmus Mundus (BACKIS, EMINENCE), стипендію ім. Фулбрайта та багато інших. Вона була постдокторською дослідницею в University of Montpellier (Франція) та Purdue University (США). У 2021 році виграла фінансування проєкту Jean Monnet (Team Leader). Також є засновницею проєктів COIL в Україні, розпочатих 2019 року у співпраці з University Nebraska-Lincoln та продовжених з Washington State University (США).
Докторка Швіндіна є автором понад 100 статей. Її наукові інтереси включають долсдіження таких тем як: співпраця, стратегії та інновації, управління змінами, організаційний розвиток, громадянська освіта та лідерство. Вона є членом наукового комітету Європейської асоціації маркетингу та менеджменту, членом спільноти CENA, Researchers' Excellence Network (RENET), Української асоціації розвитку менеджменту та бізнес-освіти. Пані Ганна є членкинею редколегій наукових журналів України, Польщі та Швейцарії, запрошеною рецензенткою міжнародних конференцій у Польщі, Німеччині, Україні та США. Вона є генеральною директоркою ГО «Центр навчання впродовж життя», де проводить курси з лідерства та комунікацій, організовує програми розширення можливостей для місцевої громади та розробляє низку громадських послуг.
Ад’юнкт-професор
Ад’юнкт-професор
Доктор Артем Ключніков є ад’юнкт-професором Амерікан Юніверсіті Київ. Здобув ступінь доктора філософії з організаційного лідерства в Regent University. Пан Артем отримав ряд грантів і керував дослідницькими проєктами, присвяченими міжкультурним аспектам лідерства. Він є стратегічним консультантом і працював з низкою бізнес компаній і фондів. Доктор Ключніков працював запрошеним професором в Indiana Institute of Technology на докторській програмі Global Leadership, співпрацював з Tiffin University, щоб розробити два курси для їхньої нової Ph.D. програми з лідерства. Наразі він працює запрошеним професором International Leadership University в Найробі, Кенія, де розробляє та викладає різні курси на магістерській програмі з лідерства.
Сфера наукових інтересів д-ра Ключнікова включає міжкультурне лідерство, штучний інтелект у лідерстві, організаційну культуру, послідовність і етику в лідерстві. Його публікації на сьогодні досліджують кроскультурне застосування теорій лідерства. Доктор Ключніков є чинним членом Міжнародної асоціації лідерства (ILA). Він також є співзасновником і директором аналітичного центру дослідження та розвитку лідерства (ACLRD), розташованого в Києві. Через ACLRD д-р Ключніков продовжує досліджувати практики лідерства у Східній Європі, розробляти та проводити навчальні семінари з лідерства.
Запрошений професор
Запрошений професор
Доктор Олександр Романко є ад’юнкт-професором і директором-засновником магістерської програми Technology Leadership&AI Амерікан Юніверсіті Київ. Олександр Романко працює провідним науковим співробітником відділу кількісних досліджень фінансових ризиків у SS&C Technologies Canada, а також є ад’юнкт-професором в University of Toronto, Українському католицькому університеті та Київській школі економіки. Д-р Романко здобув Ph.D. з інформатики в McMaster University. Раніше він працював старшим науковим аналітиком і менеджером з кількісних досліджень у підрозділі Watson Financial Services IBM. Пан Олександр отримав кілька галузевих нагород, у тому числі премію IBM за видатні технічні досягнення в 2014 році та нагороду IBM Excellence Award для кількісної дослідницької групи IBM Risk Analytics у 2012 році. Він також отримав низку академічних нагород від INFORMS, Canadian Operational Research Society та Mitacs.
Доктор Романко є автором понад 20 статей і розділів книг з управління фінансовими ризиками, машинного навчання, аналітики та дослідження операцій. Його дослідження зосереджені на алгоритмах оптимізації, оптимізації фінансового портфеля, машинному навчанні та штучному інтелекті, застосованому для управління фінансами та ризиками. Щоб популяризувати науку про дані та аналітику як новий варіант кар’єри в Україні, починаючи з 2013 року д-р Романко організував та викладав більше десяти одно- та дводенних курсів з data science, бізнес-аналітики та штучного інтелекту з понад 5000 відвідувачами. Олександр Романко є співзасновником канадської науково-дослідної програми стажування Mitacs для України, яка дозволила понад 200 українським студентам взяти участь у дослідницьких проєктах стажування в канадських університетах. У 2019-2020 рр. д-р Романко був старшим радником з питань політики Анни Новосад, Міністра освіти і науки України. Він також є членом ради директорів Наукового товариства імені Шевченка в Канаді.
Доцент
Доцент
Доктор Володимир Вахітов є директором Інституту поведінкових досліджень та доцентом Амерікан Юніверсіті Київ. Пан Володимир має значний досвід роботи в Київській школі економіки та понад 15 років досвіду прикладних економічних та мікроеконометричних досліджень продуктивності, зовнішньої торгівлі, великих наборів даних на рівні підприємства. Його наукові інтереси також охоплюють дослідницький аналіз просторових даних, міську економіку, регіональний розвиток, поведінкову економіку та економіку агломерації. Пан Вахітов брав участь у різноманітних проєктах Світового банку, USAID та Норвезького інституту закордонних справ (NUPI). Зокрема, він займався дослідженнями впливу нетарифного регулювання на продуктивність, торгівлю та якість виробників продуктів харчування, впливу дерегуляції послуг на українські виробничі підприємства та впливу дерегуляції на місцеву конкурентоспроможність у Донецькій та Луганській областях та Криму в 2006-2009 рр.
Доктор Вахітов здобув Ph.D. з економіки в University of Kentucky (США) та магістра економічної теорії в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (Україна).
Доцент
Доцент
Доктор Роман Михайлишин є запрошеним стипендіатом програми ім. Фулбрайта на кафедрі робототехніки Worcester Polytechnic Institute (США). Також він є доцентом кафедри автоматизації технологічних процесів і виробництв Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя (Україна). Здобув Ph.D. з інженерних наук Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Доктор Михайлишин нагороджений стипендією Кабінету Міністрів України для молодих учених у 2020-2022 роках. Лауреат премії Тернопільської міської ради у номінації «Молоді вчені та дослідники» у 2020 році та Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільської обласної ради у 2018 році. Доктор Михайлишин є членом Інституту інженерів електротехніки та електроніки, IEEE Robotics та Automation Society.
Доктор Михайлишин є автором понад 30 статей, опублікованих у провідних наукових журналах з робототехніки, обчислювальної техніки, інженерії та виробництва. Його дослідження зосереджені на робототехніці, плануванні та оптимізації руху, моделюванні фізичних систем, адитивному виробництві, мінімізації енергетичних витрат для транспортних операцій промисловими роботами та розробці захватних пристроїв для промислових роботів. Він працював у рецензентній раді International Journal of Advanced Robotic Systems, IEEE Access, Machines, Robotics, Applied Sciences, International Journal of Manufacturing, Materials, та Mechanical Engineering.
Запрошений лектор
Запрошений лектор
Олег Дерев’янко є співзасновником, головою правління та Chief Vision Officer в ISSP – Information Systems Security Partners, міжнародній компанії з кібербезпеки, заснованій в Україні в 2008 році, яка наразі працює по всьому світу. До заснування ISSP пан Дерев’янко працював генеральним директором та членом правління в українських та міжнародних компаніях. Він спеціалізується на створенні нових венчурних підприємств і управлінні змінами, а також захоплюється навчанням протягом усього життя, лідерством, емоційним інтелектом і креативністю.
У 2015-2016 роках Олег Дерев’янко обіймав посаду заступника міністра та керівника апарату Міністерства освіти і науки України. Пан Дерев’янко — міжнародно визнаний експерт і лідер думок у сфері стратегії кібербезпеки. Він виступав у США в MIT, Stanford, Texas A&M, The Aspen Institute та Atlantic Council, а також публікувався в журналі WIRED, BBC, Politico, інших світових ЗМІ, бестселері Amazon «Sandworm: нова ера кібервійни та полювання на найнебезпечніших хакерів Кремля»(2019) Енді Грінберга, а також у книзі Ніколь Перлрот «Ось як мені кажуть про кінець світу: гонка озброєнь кіберзброєю»(2021), бестселері NYT і лауреаті нагороди Financial Times і McKinsey Business Book of the Year Award 2021.
Запрошений професор
Запрошений професор
Доктор Сергій Лупенко є запрошеним професором Амерікан Юніверсіті Київ, професором Опольського технологічного університету (Польща) та провідним науковим співробітником Інституту телекомунікацій та глобального інформаційного простору НАН України. Доктор Сергій Лупенко — професор (2011), доктор технічних наук (2011), академік Академії наук вищої школи України (2021). Він є засновником і багаторічним (2004-2015) завідувачем кафедри радіокомп’ютерних систем та кафедри комп’ютерних систем і мереж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Нагороджений різноманітними грамотами, зокрема у 2020 році нагороджений Почесною грамотою Прем’єр-міністра України.
Доктор Сергій Лупенко визнаний фахівець у галузі математичного моделювання та обчислювальних методів. Під його керівництвом працює наукова школа «Моделювання та математичне забезпечення інтелектуалізованих інформаційних систем у медицині, техніці та економіці». Доктор Сергій Лупенко був науковим керівником 7 кандидатських та 1 докторської дисертації. Сергій Лупенко був керівником 7 фінансованих міжнародних та національних науково-освітніх проєктів. За час своєї наукової та науково-педагогічної діяльності доктор Сергій Лупенко опублікував близько 400 наукових та науково-методичних праць, у тому числі 9 наукових монографій та 9 підручників.
Професорка
Професорка
Докторка наук Олександра Антонюк є директоркою магістерської програми з Software Engineering та запрошеним професором Амерікан Юніверсіті Київ. Здобула Ph.D. з математики в Інституті математики НАН України в 1993 р. і ступінь доктора наук в 2016 р. Докторка Антонюк є стипендіатом Фонду Олександра фон Гумбольдта, отримала різні нагороди за наукову та соціальну діяльність, у тому числі нагороду AvH «Innovation Networking Initiative» у 2015 році, відзнаки НАН України «За професійні досягнення» (2020), Почесну грамоту Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» (2021).
Олександра Антонюк є автором понад 40 статей, опублікованих у провідних наукових журналах з математики та її застосування. Вона є спеціалістом у галузі диференціальних рівнянь у частинних похідних від скінченної та нескінченної кількості змінних. Основна діяльність стосується еволюційної поведінки систем, що описують моделі статистичної механіки з нескінченною кількістю взаємодіючих частинок, різні типи нелінійних диференціальних рівнянь із скінченною кількістю змінних, включаючи рівняння дифузії на некомпактних ріманових багатовидах і рівняння пористого середовища, а також динамічні системи стохастичних потоків на різновидах та аналіз дискретних часових рядів.
Пані Антонюк була керівником української частини кількох проєктів ЄС, зокрема FP-7 Marie Curie Actions IRES “EU-Ukrainian Mathematicians for Life Sciences”(2012-2016), Horizon-2020 “Aproximation Methods for Molecular Modeling and Diagnosis Tools” (2016-2019) і головним організатором різних міжнародних мультидисциплінарних конференцій, серед яких: «Mathematics for Life Sciences» (2012-2017), KAU Data Science School (2018-2021).
Доцент
Доцент
Доктор Сергій Титенко є доцентом Амерікан Юніверсіті Київ. Здобув Ph.D. з інформатики в Інституті моделювання в енергетиці імені Пухова НАН України в 2011 році. Доктор Титенко має глибокий галузевий досвід у розробці програмного забезпечення. Його професійна діяльність присвячена розробці мобільних додатків, повному циклу веб-розробки, включаючи серверну архітектуру та розробку інтерфейсу, а також експертизу UI/UX. Сергій Титенко - технічний директор (СТО) в компанії з розробки програмного забезпечення EMPAT.
Доктор Титенко є автором понад 50 статей. Сферою його наукових інтересів є онтологічно-орієнтовані інформаційні та навчальні веб-портали, інноваційні інтерфейси та інтерактивні концептуальні карти для інформаційних систем і мобільних додатків, пошук інформації у взаємодії людина-комп'ютер, веб-розробка та архітектура програмного забезпечення. Є автором інноваційного електронного навчального проекту Semantic Portal.
Доцент
Доцент
Доктор Віктор Путренко є професором Амерікан Юніверсіті Київ. Здобув Ph.D. НАН України у 2008 р., отримав ступінь доктора технічних наук із системного аналізу в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Доктор Путренко керував багатьма дослідницькими проєктами в галузі моделювання сталого розвитку та розробки інформаційних систем для підтримки управлінських рішень на основі просторових даних. Він є розробником та архітектором інформаційних систем на рівні муніципалітетів, громад та регіонів. Віктор Путренко є експертом-консультантом багатьох міжнародних проєктів та членом міжнародних організацій, таких як IEEE, ICA та GSDI.
Доктор Путренко є автором понад 150 статей і книг з інформаційних систем, аналізу даних, баз даних, моделювання в екологічному менеджменті та економіці. Його наукові інтереси —сфера міждисциплінарних досліджень для аналізу сталого розвитку з використанням сучасного аналізу даних та інформаційних технологій. З 2013 року працює над впровадженням систем онлайн-освіти.
Ад’юнкт-професорка
Ад’юнкт-професорка
Тетяна Свиридова є ад’юнкт-професоркою Амерікан Юніверсіті Київ. Здобула ступінь доктора філософії з Математичного моделювання та обчислювальних систем Національного університету «Львівська політехніка». На даний час пані Свиридова виконує обов’язки директора відділу якості в Epam Global.
Вона має понад 20 успішних проєктів у різних ролях – тестувальника/керівника відділу тестування/менеджера доставки. У якості керівника відділу тестування WEST UA отримала не лише суттєвий технічний досвід, а й експертизу у сфері підвищення компетенції.
Тетяна Свиридова є спікером на різноманітних науково-практичних заходах в ІТ-галузі. Головною пристрастю свого життя вона бачить якість.
Запрошений професор
Запрошений професор
Д-р Іван Іващенко є запрошеним професором Амерікан Юніверсіті Київ. Здобув ступінь кандидата філософських наук в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Навчався та стажувався у Німеччині (Університет Мартина Лютера, Гале, Університет Фридриха Шілера, Єна) та США (Університет Пітсбурґа). Д-р Іван Іващенко перекладає українською мовою класику філософії з англійської, німецької та італійської мов. Серед перекладених авторів – Ґумбрехт, Аґамбен, Віко, Фіхте, Геґель, Кант та ін. Працює над першим перекладом українською мовою «Світу як волі і уявлення» Артура Шопенгавера.
Його дослідницькі інтереси охоплюють епістемологію, філософію мови, філософію Просвітництва (Віко, Кант), німецький ідеалізм (Фіхте, Шелінґ, Геґель), Вітґенштайна та Пітсбурзьку школу філософії. Він також є головним редактором видавництва «Синтеза».
Запрошений професор
Запрошений професор
Докторка Наталія Вяткіна є запрошеним професором Амерікан Юніверсіті Київ. Здобула Ph.D. з логіки в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Старший науковий співробітник Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України. Докторка Вяткіна працювала координатором дослідницьких програм у неурядовій організації «Центр соціального прогнозування» та координаторкою програм в Американських радах зі співпраці в освіті та мовних дослідженнях (ACCELS). Вона також працювала виконавчим директором Програми «Трансформація гуманітарних наук в Україні» Міжнародного фонду «Відродження». У 2015-2016 рр. д-рка Вяткіна була директоркою Інституту модернізації змісту освіти, державної наукової установи при Міністерстві освіти України, де вона сприяла реформуванню української системи освіти.
Наталія Вяткіна є філософом і вченою, вивчає філософські проблеми в галузі формальної логіки, аналітичної філософії, когнітивної науки та філософії розуму та мови. Розробила та реалізувала низку освітніх програм та проєктів. Пані Вяткіна є автором понад 50 наукових і популярних публікацій, серед яких розділи у 16 колективних монографіях та одній індивідуальній монографії «Сенс і онтологія в логіці». Докторка Вяткіна надає індивідуальні та групові консультації з написання проєктів, написання наукових досліджень, проєктно-орієнтованого навчання, прийняття рішень та критичного мислення в освіті та бізнесі. Вона є членом Правління Фонду OlafPine та Асоціації Україна – Франція, модераторкою Aspen-Institute, Київ.
Викладач англійської мови
Викладач англійської мови
Докторка Ганна Теклюк – викладач англійської мови Амерікан Юніверсіті Київ. Захистила докторську дисертацію на тему «Освіта та виховання підлітків у Великобританії» у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля. Має міжнародно визнані сертифікати CELTA, TKT, TESOL та сертифікати British Council.
Пані Теклюк є авторкою понад 32 статей, опублікованих у провідних наукових журналах у галузі освіти. Вона досліджує психологічну основу вивчення англійської мови, різні підходи до викладання англійської мови, інноваційні техніки викладання мови, розвиток мотивації у студентів, техніки та стратегії розвитку критичного мислення, дистанційне вивчення іноземних мов, інфографіки для навчання розмовної мови тощо.