Після початку війни ми живемо в новій реальності, яку багато з нас відмовляються прийняти. Ми обираємо лише ті новини, що співпадають із нашою картиною світу. Ми будуємо довгострокові плани, ніби знаємо, коли ця війна скінчиться. Всі наші психологічні упередження працюють, щоб зберігати ілюзію «життя, яке було до війни».
Прийняття змін є найважливішою навичкою виживання під час війни. На цьому курсі ви навчитеся розуміти процес прийняття рішень та фізичних обмежень вашого мозку в умовах колосальної невизначеності і стресу. Ви зрозумієте, яку роль відіграють емоції у сприйнятті пропаганди та новин з фронту. Дізнаєтесь, чому одна й та сама інформація має різний вплив на дуже схожих людей. Навчите себе дивитися на факти з різних боків і приймати рішення в залежності від цих фреймів. Опануєте основи ментальної бухгалтерії та зрозумієте, як вона впливає на ваші дії. Ви зможете краще розуміти, чому і як люди приймають саме такі рішення, і як навчитися бути більш ефективними і самоусвідомленими.
Початок курсу: буде оголошено додатково,
Тривалість: 4 тижні по 2 заняття на тиждень
Вартість – $290 (сплачується в грн за курсом НБУ)
Якщо вас зацікавила дана програма, залиште інформацію про себе в реєстраційній формі. Як тільки дати проведення будуть визначені, ми повідомимо вам про це.
в умовах невизначеності
соціальних норм та «неважливих» зовнішніх чинників на результат.
навіть там, де все здається дуже просто
чужу поведінку
і про те, чи можна її передбачати
та когнітивні упередження, щоб уникати їх та краще розуміти поведінку інших людей
та не виїжджають з міст, які постійно обстрілюють
на прийняття рішень та емоційний стан, тим самим уникаючи крайнощів від «зради» до «перемоги»
Ph.D. є директором Інституту поведінкових досліджень та доцентом Амерікан Юніверсіті Київ
Володимир отримав ступінь магістра економічної теорії у Національному університеті«Києво-Могилянська академія» і ступінь Ph.D. з економіки в University of Kentucky (США). Після того за 15 років роботи в Київській школі економіки отримав різнобічний досвід у прикладній економетриці, міській та регіональній економіці, аналізі продуктивності та поведінковій економіці. За останні десять років саме поведінкова економіка стала його основною темою роботи та пристрастю. Доктор Вахітов викладав курси на рівні магістратури та МБА в Україні та за кордоном, провів численні навчальні програми для українського бізнесу (ДТЕК, СКМ, Райффайзен Банк, ПУМБ, Sevier, Softserve тощо) та міжнародних організацій (ПРООН, USAID), а також є автором десятків статей та інтерв’ю в місцевих ЗМІ, і статей у міжнародних наукових журналах. Після початку повномасштабного російського вторгнення д-р Вахітов активно застосовував свої знання з поведінкової економіки до таких тем, як подолання нерішучості цивільного населення щодо евакуації із зон бойових дій, підвищення ефективності благодійних внесків і подолання наслідків посттравматичного стресового розладу. Також Володимир веде єдиний україномовний блог про поведінкову економіку в Телеграмі, BeSmart.
Наталія Заїка
Програмний менеджер Інституту поведінкових досліджень Амерікан Юніверсіті Київ
Наталія Заїка працює над проєктами, які вивчають поведінку та прийняття рішень у різних ситуаціях, щоб запропонувати кращу поведінкову політику. Наприклад, чому люди (не) роблять щеплення від COVID-19 чи поліомієліту? Чому люди (не) евакуювалися з небезпечних зон під час російсько-української війни? Що впливає на збільшення благодійних пожертв? Вона також вивчає, як комунікації впливають на поведінку. Наприклад, чи можемо ми розробити відповідні повідомлення, щоб заохочувати більш соціально прийнятну та менш ризиковану поведінку? Наталія також проводить для неурядових організацій, компаній та студентів тренінги з поведінкової економіки, критичного мислення, сторітелінгу з даними, soft skills та кар’єрного розвитку.
1.1. Як мав би виглядати раціональний вибір
1.2. Яка інформація нам доступна
1.3. Що допомагає обирати, якщо інформації недостатньо
2.1. Як ми сприймаємо прості імовірності
2.2. Як незначний додатковий фактор ускладнює розуміння шансів
2.3. Як сприйняття ризику впливає на рішення
2.4. Як ми уникаємо невизначеності
3.1. Як шаблон мислення впливає на зміну вподобань?
3.2. Чому ті самі люди грають в лотерею і купують страховку?
3.3. Що ми втрачаємо, коли обираємо щось інше?
3.4. Чому ми не любимо втрачати?
4.1. Як зберегти психіку і продовжувати працювати на фоні реальних і очікуваних втрат?
4.2. Як ментальні рахунки дозволяють більш ефективно перерозподіляти гроші?
4.3. Яким чином подавати благодійні проєкти?
4.4. Сила значень за замовчуванням. Чому ми завжди повинні спрощувати?
4.5. Як спонукати вироблення звичок?
5.1. Якщо прилетіло сьогодні, чи прилетить завтра?
5.2. Чи зміг би робот розпізнати ДРГ ворога?
5.3. Чи можна переконати «ватника»?
5.4. Наскільки ефективні селебріті у зборі донатів?
5.5. Де вішати додатковий захист на військові літаки?
6.1. Емоції подій і емоції очікувань.
6.2. Ідея ідентифікованої жертви у зборі пожертвувань і у пропаганді.
6.3. Емоційні гойдалки.
6.4. Роль емоційного інтелекту – для волонтерів, тих, хто працює з людьми, державних службовців. Роль травми і пост-травматичного синдрому у повоєнному суспільстві, і що з цим робити.
7.1. Способи немонетарної мотивації: різниця між фізичною та інтелектуальною працею
7.2. Ефекти довіри, простоти, грошового стресу (штрафи проти премій), ефект ІКЕА, ефект спільного досвіду
7.3. Як змусити себе ефективно працювати під час війни?
8.1. Як на нас впливає оточення? Чи справді людина – це «соціальна тварина»?
8.2. Наскільки важливо слідувати соціальним нормам мирного часу під час війни?
8.3. Відчуття соціальної відповідальності та групові динаміки.
8.4. Чи працюють стандартні експерименти у воєнний час (ігри «ультиматум», «диктатор», «спільна справа»)?
Курс повністю викладається українською мовою. Всі навчальні матеріали, включаючи тексти та відео, також надаються українською. Ваші індивідуальні та групові завдання також мають бути підготовлені українською.
Курс розраховано на широку аудиторію та не містить спеціальних вимог до учасників. Втім, наявність робочого досвіду допоможе вам краще розуміти деякі концепти.
Програма курсу передбачає 90-хвилинні сесії з викладачами двічі на тиждень увечері. Самостійне навчання може складатись із матеріалів для читання або відео. Також, ви отримуватимете домашні завдання, які можуть включати індивідуальні та групові роботи. Орієнтовна кількість часу, який потрібно приділяти навчанню, становить 6-10 годин на тиждень, але значною мірою це залежить від вас.
Після успішного завершення цього курсу ви отримаєте сертифікат, акредитований American University Kyiv.
Ні, кредити, отримані під час цього курсу, не можуть бути перенесені та зараховані на бакалаврські чи магістерські програми, якщо ви вирішите продовжити навчання за цим напрямом.
Платежі можна здійснити онлайн через наш веб-сайт, або ви можете запросити рахунок-фактуру в нашому відділі бухгалтерії. American University Kyiv не приймає оплату готівкою.
American University Kyiv пропонує стипендії військового часу всім громадянам України, які вступають на програми АЮК. Цей курс, зокрема, має 50% стипендію, яка зараз відображається у вартості курсу.
Якщо ваш роботодавець погоджується оплатити ваше навчання, ви можете запросити проформу-фактуру в нашому відділі бухгалтерії. Для цього потрібно надати копію свідоцтва про реєстрацію юридичної особи, що здійснюватиме оплату.
Якщо ви не відповідаєте вимогам щодо проходження курсу, ви не матимете права на отримання сертифікату про його закінчення. Цей курс буде запропоновано на повторній основі, і ви зможете записатися ще раз.
Всі сеанси в прямому ефірі будуть записані, тож ви зможете переглянути їх пізніше за спільним посиланням.