ua
ua en
дізнатись більше
09 вересень 2024

Інститут поведінкових досліджень при AЮK та Дослідницька лабораторія Rating Lab презентували результати дослідження «Бар'єри та стереотипи: Чому люди уникають психологічної допомоги»

Інститут поведінкових досліджень при AЮK та Дослідницька лабораторія Rating Lab презентували результати дослідження «Бар'єри та стереотипи: Чому люди уникають психологічної допомоги» - linza.com.ua

5 вересня у кампусі АЮК науковці Інститут поведінкових досліджень, AUK та Дослідницької лабораторії Rating Lab презентували результати дослідження «Бар'єри та стереотипи: Чому люди уникають психологічної допомоги».

Згідно з даними, кожен четвертий українець (28%) демонструє ознаки високого рівня стресу. В групі 18-29 років 48% мають ознаки високого стресу. Протягом останніх шести місяців 40% українців відчували потребу у психологічній допомозі, попри це менше 20% коли-небудь зверталися по неї. Навіть серед тих, хто визнав, що потребував допомоги, понад дві третини ніколи не зверталися до фахівців. 

Серед основних перешкод для отримання психологічної допомоги українців називають високу вартість послуг та складність пошуку і звернення до психолога. Крім того, поширеним є стереотип, що в Україні не прийнято звертатися до психолога. Так вважає понад 60% респондентів. 

Сьогодні українці готові в однаковій мірі рекомендувати знайомим у випадку підвищеної тривожності, пригніченого настрою або розладу сну звернутися до психіатра, психолога, центру ментального здоров’я або центру психологічної допомоги (50-60% вважають звернення до цих фахівців/установ ефективним). Цікаво, що в наймолодшій групі (18-29 років) психіатра вважають найбільш ефективним серед усіх запропонованих варіантів – 83% вірять, що звернення допоможе вирішити проблему. Тоді як у найстаршій групі (60+ років), навпаки, звернення до психіатра вважають найменш ефективним (33%).

Водночас, українці не вірять, що з цими проблемами допоможе впоратися сімейний лікар. На сьогодні кожен третій сімейний лікар надає послугу з ментального здоров'я. Не зважаючи на це, лише 26% українців вважають, що звернення до сімейного лікаря допоможе вирішити психологічні проблеми.

Дякуємо Владиславу Домбровському, старшому досліднику Інститут поведінкових досліджень, AUK, а також Маріанні Ткалич, засновниці та директорці Rating Lab та Тетяні Скрипченко, заступниці директора Rating Group, за презентацію та важливе дослідження питання психологічної допомоги та ставлення до неї, які сьогодні торкаються кожного українця, потребують суспільного обговорення та цілеспрямованих кроків.

Ознайомитись із повною презентацією дослідження можна за посиланням на сайті

Також доступний запис трансляції на офіційному YouTube-каналі American University Kyiv