ua
ua en
дізнатись більше
25 квітень 2024
#Новина

Наталія Заїка, дослідниця Інституту поведінкових досліджень АЮК, взяла участь у панельній дискусії форуму «Демографічне майбутнє України: Стратегія стійкості і відновлення»

Наталія Заїка, дослідниця Інституту поведінкових досліджень АЮК, взяла участь у панельній дискусії форуму «Демографічне майбутнє України: Стратегія стійкості і відновлення» - linza.com.ua

22 квітня відбувся форум «Демографічне майбутнє України: Стратегія стійкості і відновлення», який проводило Міністерство соціальної політики України. На форумі відбулась презентація проєкту Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року та публічна дискусія щодо динаміки демографічних змін, поточних демографічних тенденцій, політик, які сприятимуть стійкості країни на тлі демографічних змін, та інтеграції Стратегії демографічного розвитку у загальнодержавні стратегії.

Наталія Заїка, дослідниця Інституту поведінкових досліджень American University Kyiv, яка входила до робочої групи з розробки Стратегії демографічного розвитку України, взяла участь у панельній дискусії форуму, де звернула увагу на частину демографічної стратегії, яка передбачає міграційний приріст.

Зокрема, вона зазначила: «Практично немає сумнівів, що у найближчі роки нам доведеться активно запрошувати людей з-за кордону приїжджати жити в Україну. І це питання має два фокуси. По-перше, це повернення/приїзд українців (за паспортом і за походженням). Для мене було важливим, що під час підготовки цієї стратегії, ми говорили про повернення не лише біженців останніх двох років, а й довоєнних мігрантів і більш широко – української діаспори (наше дослідження у Польщі показує, що біля половини біженців і близько третини довоєнних мігрантів хочуть повернутися).

Друге питання в цьому контексті – залучення іноземних мігрантів. Тут можна виділити три уроки інших країн, які достатньо успішні в цьому, а саме: 1) максимально таргетована міграційна політика, 2) прості, чіткі і зрозумілі для іноземців правила отримання довгострокових віз/дозволів на роботу 3) інтеграційна політика з моменту в’їзду іноземця в Україну.

І ще одне, не менш важливе питання – це підготовка місцевого населення до приїзду великої кількості іноземців. Повинна бути правильна комунікація заздалегідь про те, чому ми запрошуємо мігрантів, чому вони не становлять небезпеки для місцевих і не їдуть забирати їхні робочі місця».

До 1 червня Стратегія перебуває на громадському обговоренні, де можна залишити свої пропозиції: https://www.msp.gov.ua/projects/870/

Переглянути відеозапис заходу можна за посиланням: https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/videos/437154808800975

Організаторами заходу виступили Міністерство соціальної політики, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та ГО “UA Experts”.