ua
ua en
дізнатись більше
26 травень 2022

Рік Шенгроу, президент Амерікан Юніверсіті Київ: Україна стане сильнішою та стійкішою після війни, особливо після відбудови галузі вищої освіти

Рік Шенгроу, президент Амерікан Юніверсіті Київ: Україна стане сильнішою та стійкішою після війни, особливо після відбудови галузі вищої освіти - linza.com.ua

 

Як війна росії проти України вплинула на плани Амерікан Юніверсіті Київ (АЮК) щодо запуску, набору студентів та навчальних програм?

 

Я хотів би впевнитися, що наші потенційні студенти, викладачі та команда університету розуміють, наскільки ми переживаємо за події в Україні, наскільки ми віддані ідеї продовжувати наші програми в Україні, та запевнити їх, що ми не стоїмо осторонь та віримо в успіх України.

З точки зору запуску AЮK, як ви знаєте, ми планували відкрити наші перші дві магістерські програми 18 березня. Проте змушені були відкласти це через війну. Наразі ми плануємо відкрити повноцінно навчальні програми у вересні, як бакалаврські, так і магістерські.

Для студентів бакалаврських програм ми пропонуємо програму у сфері бізнес-адміністрування, глобального менеджменту та програмної інженерії. Для студентів-магістрів ми запустимо програму у сфері глобального менеджменту з акцентом на міжнародну економіку, міжкультурні комунікації та інші навички, важливі у глобальному контексті. Крім того, ми запустимо магістерську програму з програмної інженерії, розуміючи високу потребу в Україні ІТ-фахівців світового рівня.

Усі ці програми відкриють можливість студентам AЮK отримати подвійні дипломи через онлайн або офлайн навчання в Університеті штату Арізона (ASU), з яким ми маємо 25-річну угоду про співпрацю.

 

Які поточні плани АЮК щодо допомоги Україні?

 

Розуміючи жахливий вплив російського вторгнення на Україну та українську економіку, ми вирішили надати стипендії зі знижкою до 50% для навчання на бакалаврських та магістерських програмах. Амерікан Юніверсіті Київ робить все можливе, щоб американська освіта була максимально доступною для українських студентів. Тож ми раді зробити такий крок, як наш внесок у перемогу України.

У США ми маємо сильну підтримку з боку нашого партнера, Arizona State University (ASU), який прагне допомагати у всіх аспектах. Зокрема, ASU є одним із найсильніших університетів США в онлайн-освіті. Таким чином, це ідеальне партнерство для Амерікан Юніверсіті Київ, зважаючи на те, що програми AЮK повинні повністю перейти в онлайн у вересні.

Крім того, ми працюємо з організаціями-спонсорами, які мають суттєві джерела фінансування, щоб надати додаткові ресурси для AЮK, а саме: з USAID, Світовим банком та Державним департаментом США. Ми також контактуємо з низкою американців українського походження у США щодо розвитку наших стипендійних програм. Ми хочемо переконатися, що наші програми будуть доступними для українців, які опинилися в складній ситуації, оскільки війна впливає на фінансову ситуацію кожного.

 

Після війни Україні знадобиться масштабна відбудова інфраструктури та відновлення соціального, культурного та освітнього життя. Якою може бути роль АЮК у цьому процесі?

 

Наразі в США усіх хвилює питання військової та гуманітарної підтримки України. І є маленька, проте зростаюча кількість людей, які думають про післявоєнну Україну, як вона буде відновлюватись, та як США зможуть їй допомогти.

Розмови, які я веду тут, стосуються кількох тем:

(1) Як університети, зокрема ASU у співпраці з AЮK, можуть допомагати просуванню цифрового навчання в Україні. Оскільки певний час студенти не матимуть можливості фізично відвідувати університети. І це момент, коли американські університети можуть допомогти своїм українським колегам запровадити онлайн-програми. Це стосується всіх українських університетів. Зараз ми працюємо над об’єднанням групи українських університетів, які можуть стати частиною цього процесу.

(2) Ми працюємо над темою, як спонсорувати та фінансувати вищу освіту для студентів в Україні, тому що фінансовий стрес цієї війни величезний. Таким чином, дуже важливим є пошук додаткових ресурсів та стипендій, які можна надати студентам в Україні для продовження їхньої вищої освіти не лише в АЮК, а й в інших університетах України.

І у фінансовому плані ми ведемо дискусії тут, у Сполучених Штатах Америки, про те, які нові галузі з’являтимуться в післявоєнній Україні. І це дуже цікава тема – що відбуватиметься з економікою в Україні після війни. За багатьма аспектами це шанс для України відродитись в нових економічних сферах.

 

Україна вже має потужну ІТ галузь, але після війни з’являться й інші сфери. І ми повинні переконатися, що університети зможуть надати українцям освіту, яка допоможе підтримувати ці нові галузі. На попелищі цього лиха та жахливої війни це буде шанс для України знайти нові шляхи економічного відродження. І ми дуже віримо в це та підтримуємо