ua
ua en
дізнатись більше
26 березень 2024

Володимир Вахітов та Наталія Заїка, експерти Інституту поведінкових досліджень при АЮК, представили результати дослідження «Шлях додому: хто з українських біженців та мігрантів планує повернутися»

Володимир Вахітов та Наталія Заїка, експерти Інституту поведінкових досліджень при АЮК, представили результати дослідження «Шлях додому: хто з українських біженців та мігрантів планує повернутися» - linza.com.ua

Минулої п'ятниці в кампусі АЮК Володимир Вахітов та Наталія Заїка, експерти Інституту поведінкових досліджень при АЮК, представили результати дослідження «Шлях додому: хто з українських біженців та мігрантів планує повернутися».

Згідно з опрацьованими даними, близько 50% українських біженців, які опинилися у Польщі після повномасштабного вторгнення, висловлюють бажання повернутися в Україну. Здебільшого це жінки з дітьми, які продовжують дистанційно навчатися в українських школах, а також люди зрілого віку, переважно україномовні та прихожани ПЦУ. Серед тих, хто має бажання повернутися найближчим часом або колись, — люди з більш вираженою українською ідентичністю, ті, хто відчувають гордість за свою країну, частіше відвідував Україну та більш оптимістично налаштований щодо строків закінчення війни.

Підсумовуючи дослідження, Володимир Вахітов зазначив: «Необхідно заохочувати українців частіше відвідувати домівку, а отже, потрібно полегшити перетин кордонів. Також може спрацювати налагодженя більш тісних зв’язків з Україною через культурний та освітній простір, через більшу інтеграцію біженців та мігрантів в український контекст».

Дякуємо Володимиру Вахітову та Наталії Заїці за неймовірно важливе дослідження та за практичні рекомендації, як держава та корпоративний сектор може заохотити українців повертатися додому.