Чому люди уникають психологічної допомоги?
В квітні 2024 року Інститут поведінкових досліджень, AUK спільно з Соціологічна група Рейтинг провели соціологічне опитування на платформі «Рейтинг Онлайн», щоб дізнатися, що українці думають про психологічну допомогу, з якими перешкодами стикаються, і що може заважати звернутися по підтримку, коли вона потрібна.
Ділимось кількома ключовими фактами за результатами дослідження:
- Ставлення до психологів: 41,7% українців ставляться позитивно, 41,7% — нейтрально, 16,7% — негативно. Більшість відкриті до психологічної допомоги, але є значна частка скептиків.
- Основні бар'єри: 70% вважають, що психологи не можуть допомогти з усіма проблемами; 65% — висока вартість; 61% — не заведено звертатися до психолога в Україні.
- Рівень стресу зашкалює: 20% респондентів мають високий стрес за шкалою PSS-10, особливо жінки та молодь.
- Війна впливає на психічне здоров'я: 66% пережили розлуку, 48% були свідками обстрілів, 31% втратили близьких. Це лиш підкреслює важливість психологічної підтримки.
- До різних фахівців — різне ставлення: Упередження щодо психіатрів не підтвердилися: 54% вважають звернення до психіатра ефективним, 62% — до психолога. Сімейні лікарі отримали найнижчу оцінку — 26%.
Пропонуємо ознайомитись з повним аналітичним звітом за посиланням.